Search and Filter

Work Type

Locations

Categories

Career Opportunities

Młodszy Księgowy / Młodsza Księgowa - Junior Accounting Client Administrator

Work type: Full time
Location: Poland, Poland – Katowice
Categories: Client Accounting
Office Location: Katowice

O TMF Group

TMF Group jest globalnym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych w obszarze księgowości i podatków, kadr i płac, a także zarządzania sekretariatem korporacyjnym. W 125 biurach zlokalizowanych w 83 krajach zatrudniamy blisko 9 000 wykwalifikowanych specjalistów. W Polsce jesteśmy obecni od ponad 20 lat, pomagając naszym klientom z biur w Warszawie i Katowicach, gdzie pracuje już blisko 600 osób.  Katowice są ponadto lokalizacją dla naszej nowej struktury - Europejskiego Centrum TMF, którego zadaniem jest obsługa europejskich rynków naszych klientów, firm m.in. z rankingów Fortune 500 oraz FTSE 100. W ramach tworzonych struktur poszukujemy specjalistów z zakresu księgowości międzynarodowej, kadr i płac oraz globalnego zarządzania podmiotami. Budujemy także zespoły, które będą odpowiedzialne za obsługę funduszy międzynarodowych oraz wsparcie wewnętrznych procesów finansowych Grupy TMF.

Obecnie poszukujemy Młodszego Księgowego / Młodszej Księgowej z językiem niemieckim, który wesprze nasze austriackie i niemieckie zespoły księgowe z naszego centrum w Katowicach. Jeśli lubisz pracować z liczbami oraz aktywnie podchodzisz do własnej nauki, z przyjemnością pomożemy Ci w rozpoczęciu z nami międzynarodowej kariery!

Młodszy/a Księgowy/a z językiem niemieckim

Twój zakres obowiązków:

  • Weryfikacja, klasyfikacja i księgowanidokumentów w zakresie Księgi Głównej (GL)

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i tabel amortyzacyjnych

  • Przygotowanie danych do rozliczeń VAT dla zespołu podatkowego

  • Przygotowywanie raportów okresowych i zestawień według wymogów klienta

  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych (w oparciu o niemieckie standardy rachunkowości)

  • Samodzielna obsługa małych i średnich klientów pod okiem specjalistów

  • Wsparcie w procesach płatności

Twój profil:

  • Wykształcenie wyższe (Finanse / Księgowość lub pokrewne)

  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (przynajmniej B2 w mowie i piśmie) – warunek konieczny

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

  • Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku

  • Znajomość podstaw niemieckich zasad księgowości (German GAAP, VAT)

  • Znajomość US GAAPs / IFRS  mile widziana

  • Praktycznznajomość MS Office (w tym dobrej znajomości Excel)

  • Bardzo dobre umiejętności organizacyjne, dokładność

  • Aktywna postawa i pozytywne nastawieni

  • Umiejętności pracy zespołowej

Co możemy Ci zaoferować?

  • Bezpłatne zajęcia Business English na terenie biura

  • Elastyczny czas pracy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Ubezpieczenie na życie

  • Dofinansowanie do karnetów na zajęcia sportowe

  • Solidne wsparcie w realizacji własnych celów zawodowych

  • Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie

  • Możliwość rozwoju i awansu

  • Dogodną lokalizację w centrum miasta

  • Pracę wśród wyjątkowych ludzi w pozytywnej atmosferze

  • Prezenty świąteczne i okolicznościowe

  • Wczasy pod gruszą

  • Działalność charytatywną

Advertised: Central European Standard Time
Applications close: Central European Daylight Time

Back to search results Apply now Refer a friend

| More